Bilimsel Program

02 Mart 2018 Cuma
10.30-10.45    AÇILIŞ
10:45-11.15    Açılış Konferansı
  Başkan Dr. Esra BASKIN
    Akademide Kadın Olmak - Dr. Türkiz GÜRSEL
11.15-11.30    ÇAY VE KAHVE ARASI
11.30-13.00 Streptokok Zinciri
  Başkanlar Dr. Ateş KARA, Dr. Nurcan CENGİZ
    Akut Enfeksiyonlar  - Dr. Emin Sami ARISOY
    Akut Romatizmal Ateş (ARA)  - Dr. Birgül VARAN
    Akut Poststreptokoksik Glomerülonefrit  (APSGN)    - Dr. Sevcan BAKKALOĞLU
    Streptokok İlişkili Pediatrik Otoimmün Nöropsikiyatrik Hastalık (PANDAS)  - Dr. Ayşe AVCI 
13.00-14.00 ÖĞLE YEMEĞİ   
14:00-16:00 Çocuk Hekiminin Korkulu Rüyası: Döküntülü Hastalıklar
  Başkanlar Dr.Ayşe BALAT, Dr.Zafer ECEVİT
    Enfeksiyon Hastalıklarında Döküntü  - Dr.Ateş KARA
    Sistemik JIA ve Diğer Romatolojik Hastalıklarda Döküntü  - Dr.Özgür KASAPÇOPUR
    Dermatolojik Hastalık Döküntüleri   - Dr.Murat DURDU
16:00-16:15  ÇAY VE KAHVE ARASI
16:15-17:00  Çocuğum Büyümüyor
  Başkanlar Dr.Figen ÖZÇAY, Dr.Gülsüm ATAY
    Endokrinolojik Bakış Açısı  - Dr.Ayfer ALİKAŞİFOĞLU
    Gastroenterolojik Bakış Açısı - Dr. Ayşe SELİMOĞLU
17:00-19:00 Adana Şehir Turu
20:00  AKŞAM YEMEĞİ 
     
03 Mart  2018 Cumartesi
08:30-08:45 Pediatride Akılcı İlaç Kullanımı
      - Dr.Özgür CEYLAN
08:45-09:15 Konferans
  Başkanlar Dr. Figen ÖZÇAY, Dr.Zeren BARIŞ
    İnflamatuar Bağırsak Hastalığı Kimde, Ne Zaman? - Dr. Figen GÜRAKAN
09:15-10:30 Vakalar ile Cerrahi Ne Zaman?
  Başkanlar Dr. Ilmay BİLGE, Dr.Aytül NOYAN
    Çocukluk Çağında Taş Hastalığı - Dr. Ferhat KILIÇ
    Antenatal Hidronefroz
    Vezikoüreteral Reflü
    Posterior Üretral Valv - Dr. Abdülkerim TEMİZ
10:30-11:00 Sözlü Bildiriler 1 Salon A
  Başkanlar Dr.Ayşe BALAT, Dr.Aysun KARABAY BAYAZIT  
10:30-11:00 Sözlü Bildiriler 2 Salon B
  Başkanlar Dr. Hande GÜLCAN, Dr.Özgür CEYLAN  
11:00-11:15  ÇAY VE KAHVE ARASI
11:15-12:00 Çocukluk Çağında Ani Kardiyak Ölüm
  Başkanlar Dr. Birgül VARAN, Dr. Canan AYABAKAN
    Yapısal Kalp Hastalıkları   - Dr. İlkay ERDOĞAN
    Ritim Bozuklukları   - Dr. Yakup ERGÜL
12:00-12:30 Sözlü Bildiriler 3 Salon A
  Başkanlar Dr. Zühre KAYA, Dr. Özlem SANGÜN  
12:00-12:30 Sözlü Bildiriler 4 Salon B
  Başkanlar Dr. Zafer ECEVİT, Dr. Meryem Özlem KÜTÜK  
12.30-13.30 ÖĞLE YEMEĞİ
13:30-14:00 Konferans
  Başkanlar Dr.Faik SARIALİOĞLU, Dr.Halil İbrahim AYDIN
    Metabolik Hastalıklara Tanısal Yaklaşım - Dr.Ayşegül TOKATLI
14:00-14:45 Yaşamın Başlangıcında Güncel Yaklaşımlar
  Başkanlar Dr.Berkan GÜRAKAN,  Dr. Zeynel GÖKMEN
    Doğum Odasında Neler Değişti?  - Dr. Ayşe ECEVİT
    Solunum Desteğinde Yeni Stratejiler  - Dr. Saadet ARSAN
14:45-15:00 ÇAY VE KAHVE ARASI
15.00-15.30 Konferans
  Başkanlar Dr.Ayşegül TOKATLI, Dr.İlknur EROL
    Lizozomal Depo Hastalıklarında Klinik Tanı ve Yeni Tedaviler - Dr.Neslihan Önenli MUNGAN
15:30-16:15 Konferans
  Başkanlar Dr.Türkiz GÜRSEL, Dr.Bahar GÖKTÜRK
    Çocuk Sağlığı İzleminde ve Bakımında Yenilikler, Tartışmalar ve Güncel  Uygulamalar - Dr Songül YALÇIN
16:15-16:45 Konferans
  Başkanlar Dr. Hüseyin PER, Dr.Semra SAYGI
    Epilepside Güncel Tedavi Yaklaşımları   - Dr.Uluç YİŞ
16:45-17:00 Ödül Töreni
17:00-18:00 Kapanış Kokteyli